Imię i Nazwisko Adres e-mail Temat Treść

Nowości zobacz:

1. Podpałka - najlepsza w Europie, w Polsce tylko u nas, detal i hurt więcej
2. INFRASAUNA - to sauna bez pary i z niską więcej
3. HARK - ECO plus nowa jakość ciepła więcej
4. REWELACJA ROKU -
wkład z płaszczem wodnym więcej

 

PROMOCJE:

1. Kompletny System kominowy DUALINOX w super cenie ... więcej

2. Wkład Romotop ... więcej

 

Oferta specjalna:

1. Perła z USA... więcej
2. Aparat nawiewu GP... więcej

 

 
  Sklep z kominkami THIONVILLE

Co to jest infrasauna?

Sauna infrared to sauna bez pary i z niską temperaturą powietrza, gdzie zamiast tradycyjnych pieców wykorzystywanie są węglowe promienniki podczerwieni. Badania medyczne wykazały niezwykłe rezultaty zdrowotnego działania promieniowania cieplnego. System powoduje, że organizm wydala nie tylko wodę, ale także tłuszcz (20%), cholesterol, metale ciężkie, kwasy i związki toksyczne. Szybszy powrót do zdrowia, lepsze krążenie krwi, jędrność i zdrowszy wygląd skóry, spadek wagi, lepsza sprawność fizyczna - sauna na podczerwień może zapewnić to przy znacznie niższym koszcie niż inne tradycyjne metody.

 

 

Jakie są korzyści z korzystania z infrasauny?

 1. Do podłączenia sauny wystarczy gniazdo 230V , pomieszczenie nie być w żaden szczególny sposób adaptowane. Sauna ze względu na swój wygląd może być usytuowana w każdym miejscu w salonie, klubie czy nawet domu.
 2. Sesja w saunach INFRARED odbywa się w niższych temperaturach niż w saunach tradycyjnych (temperatura do 60*C), dzięki temu można w niej przebywać dłużej.
 3. Promienie podczerwone nagrzewają nasze ciało do 4,5cm w głąb (w tradycyjnych saunach skóra nagrzewana jest od zewnątrz), promieniowanie powoduje intensywne pocenie się. Z organizmu usuwane są toksyny, metale ciężkie, tłuszcz, kwasy. Podczas jednej sesji spalamy nawet 900-1000kalorii .
 4. Skóra zostaje oczyszczona z toksyn, ładniej wygląda, następuje wyraźna redukcja cellulitu.
 5. Korzystanie z sauny łagodzi ból przy chorobach układu mięśniowo-szkieletowego. Zalecane jest przez lekarzy w leczeniu bólów mięśniowych, kontuzji, zwichnięć, chorób stawowych i zaburzeń krążenia. Wspomaga leczenie wielu chorób, m.in. skóry, mięśni, rwy kulszowej, reumatyzmu i artretyzmu.
 6. Działanie promieni podczerwonych na mięśnie powoduje ich regenerację i zmniejszenie napięcia (działanie podobne do masażu).
 7. Osoby czynnie uprawiające sport dzięki sesji w saunie mają zapewnione rozgrzanie mięśni i przygotowanie organizmu do wytężonego wysiłku.
 8. Redukuje napięcie stresowe - dzięki komfortowym warunkom panującym wewnątrz kabiny szybciej pozbywamy się napięcia i stresu - działanie antydepresyjne .
 9. Sauny wyposażone w radio z odtwarzaczem CD i komplet głośników. Są dwukrotnie tańsze od konwencjinalnych saun w zakupie i trzykrotnie tańsze w użytkowaniu .

Dlaczego podczerwień jest taka cenna?

Sauny na podczerwień to specyficzny rodzaj saun, w których nie występuje para i panuje stosunkowo niska temperatura powietrza dochodząca do około 60 stopni Celsjusza. W odróżnieniu od tradycyjnych saun, ciepło

Sauny na podczerwień to specyficzny rodzaj saun, w których nie występuje para i panuje stosunkowo niska temperatura powietrza dochodząca do około 60 stopni Celsjusza. W odróżnieniu od tradycyjnych saun, ciepło emitowane jest z promienników podczerwieni, a nie z pieców.

Ze względu na niższą temperaturę, w tym typie sauny przebywać można znacznie dłużej i praktycznie każdego dnia. Dodatkowym atutem jest również fakt, że z kąpieli termiczno-słonecznej mogą również korzystać dzieci i osoby starsze, dla których ciepłe promienie podczerwieni mają kojący wpływ na wszelkie zmiany reumatyczne, bóle stawów oraz poprawę samopoczucia. Korzystanie z kabiny podczerwieni zaleca są również sportowcom, którzy dzięki niej skutecznie rozgrzeją mięśnie przed treningiem i zmniejszą ryzyko bolesnych kontuzji.

Sauny na podczerwień, nazywane również saunami niskotemperaturowymi, sprawdzą się zarówno w gabinetach odnowy, centrach SPA, klubach fitness, jak i w każdym prywatnym domu, hotelach, gospodarstwach agroturystycznych czy ośrodkach narciarskich.

Jak działa sauna na promienie podczerwone?

Promieniowanie podczerwone jest promieniowaniem magnetycznym mieszczącym się w zakresie długości fal pomiędzy światłem widzialnym a mikrofalami o długości fal w przedziale od 780 nm do 1 mm. Podobnie jak światło, energię tę można skupiać i odbijać. Ta forma energii nagrzewa przedmioty bezpośrednio poprzez konwersję, bez potrzeby nagrzania powietrza pomiędzy nimi a źródłem ciepła.

Fale wytwarzane przez promienniki węglowe są bardzo zbliżone do widma słonecznego o długości fal 2000nm – 10000nm.

Promienniki podczerwieni wykorzystane w naszych saunach to najwyższej jakości produkty o węglowym wypełnieniu. Nie są podatne na korozję ani wilgoć, wykazują się długą żywotnością, a powierzchnia emitowania podczerwieni jest większa niż w standardowych promiennikach. Precyzję i skuteczność działania gwarantuje technologia RealCarbon, która została zastosowana przy tworzeniu promienników.

Warto zwrócić uwagę także na aspekty ekonomiczne używania saun na podczerwień. Promienniki już po 20 minutach zapewniają optymalną temperaturę dla człowieka, kiedy piece w saunach klasycznych potrzebują do tego minimum 60 minut przy znacznie większym poborze prądu. Atutem jest również możliwość podłączenia sauny na podczerwień do gniazdka 230V oraz brak konieczności adaptowania specjalnego pomieszczenia.

 

Zalety, wskazania i przeciwwsakzania sauny infrared.

Naukowcy dowiedli, iż nagrzewanie promieniami podczerwonymi przynosi rezultaty lecznicze w różnych dolegliwościach i jednostkach chorobowych:

1. Łagodzi ból różnego pochodzenia m.in.:

 • bóle pleców wywołane stresem, przemęczeniem, reumatyzmem, chorobą zwyrodnieniową,
 • bóle stawów spowodowane intensywnym wysiłkiem, urazami i uszkodzeniem tkanek miękkich, chorobą reumatyczną, zwyrodnieniową, rwą kulszową,
 • bóle menstruacyjne wywołane skurczem narządów rodnych,
 • bóle towarzyszące oparzeniom, owrzodzeniem, porażeniu nerwu twarzowego,
 • bóle pochodzenia zapalnego, niedokrwiennego i nerwobóle.

2. Zwiększa rozciągliwość tkanek kolagenowych:

Tkanki ogrzane do 45ºC i następnie rozciągnięte wykazują nieelastyczne trwałe wydłużenie o ok. 0,5-0,9%, które pozostaje po usunięciu rozciągania, a które nie występuje w tych samych tkankach, kiedy są rozciągane przy normalnej temperaturze tkanek. Tak więc, 20 sesji rozciągania może spowodować 10-18% zwiększenie długości tkanek w ten sposób ogrzanych i rozciągniętych. Efekt ten jest szczególnie cenny w pracy z więzadłami, torebkami stawowymi, ścięgnami, powięziami i błoną maziową, które zbliznowaciały, zgrubiały lub skurczyły się.

 

 
       
  © 2010 | Wszelkie prawa zastrzeżone
Licznik odwiedzin: 
Opieka techniczna www.pro-web.pl